BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bankrutuoja kelionių agentūros

Sklando gandai, jog finansų krizė paveikė kai kurias kelionių agentūras. Lietuvos rytas rašo apie “Liturimex” ir “Gintarinės salos” galimus bankrotus ir apie “Titano vartų” agentūros sunkumus.

Ar žinote kodėl krizė taip stipriai įtakoja kelionių agentūras? Ogi todėl, kad jos rengia neteisingas keliones.

Neteisingos kelionės

- Žinai, nutariau keliauti į Paryžių.
- Tai bet kur tu eini? Paryžius gi visai į priešingą pusę.
- Nesupranti tu esmės, Jegorai, nesupranti - į darbą einu.

Kas tai yra “neteisingos kelionės”? Neteisinga kelionė yra tada kai agentūra nesugeba suteikti įspūdingų išgyvenimų klientui be papildomų stimuliatorių. Štai už tuos papildomus stimuliatorius klientui tenka pakloti nemažas pinigų sumeles. Dabar, ištikus krizei, pinigučių nėra, tai nėra ir stimuliatorių. O be stimuliatoriaus važiuoti į kelionę kai agentūra nesugeba suteikti įspūdingų išgyvenimų kažkaip nesinori.

Stimuliatorius yra gerai tuo, kad jį pavartojęs gali daryti bet ką, bet kada ir bet kur. Tau gera nuo stimuliatoriaus ir tau daugiau nesvarbu nei kas tu esi, nei kur tu esi. Todėl prisidengus stimuliatoriumi galima organizuoti bet kokias keliones, į bet kokius kraštus ir klientas vis tiek bus patenkintas. Nes jį veža stimuliatorius, o ne kelionėje gauti įspūdžiai.

Kas gi tie paslaptingieji stimuliatoriai? Ar tai “extazy” tab-letėlės, saldieji narkotikai, kurių pavartojęs jautiesi laimingas? Ne. Baisiau. Tai - anglis. Nesvarbu kokiame pavidale - naftoje, akmens anglyje, durpėse, medienoje, biokure, dujose, plastmasėje ar metale… Svarbu, kad būtų anglis - cheminis elementas (C), kuris ir įeina į garsiojo CO2 sudėtį.

Anglis yra reikalinga tam, kad perkelti žmogaus kūną iš vienos vietos į kitą. Ir kuo toliau perkeliama su kuo mažesnėmis laiko sąnaudomis - tuo žmogus “laimingesnis”. Žinoma, kuo greičiau ir kuo toliau reiškia tik vieną - DAUG ANGLIES.

Geriausiai anglį degina lėktuvai, todėl patogiausiomis ir įspūdingiausiomis laikomos kelionės lėktuvais į tolimas šalis. Tik menkystos gali dardėti nepatogiame autobuse ar traukinyje. Jei aš pasiūlyčiau kelionę žmogui į tą pačią Australiją, bet tektų keliauti su burlaiviu nedeginančiu anglies, tai jis atsisakytų. Kodėl gi? Juk esmė ta pati - nukeliauji ir pabūni Australijoje. Bet štai ir išlenda yla iš maišo. Rezultatas čia - ne esmė. Nesvarbu nukakti į Australiją. Svarbu kiek sudegini anglies. Jei nesudegini visiškai, tai kelionė laikoma nevykusia.

Antras stimuliatorius yra viešbučiai. Kuo daugiau energijos (tos pačios anglies) įdėta į jo pastatymą, tuo geriau. Štai Dubajaus kurortai. Ten iš tikrųjų yra dykuma. Smėlis. Tuščia. Karštis nepakeliamas. Ten dar blogiau, nei tremtyje lietuviams. Tremtyje bent jau medžiai augo ir bulvės užderėdavo, o čia vien smėlis. Beveik neįmanoma gyventi. Ir žmonės ten veržiasi. Kodėl? O gi todėl, kad daug energijos buvo įdėta į drėkinimo sistemas ir viešbučių statybas. Jei ne anglies investicijos, tai niekas į Dubajų nevažiuotų.

Teisingos kelionės

- Žinai, ką tik grįžau iš įspūdingiausios kelionės savo gyvenime.
- O, tai papasakok.
- Negaliu. Nieko neprisimenu. Einam geriau, nuotraukas parodysiu.

Tinginio kelionės yra teisingos. Jų metu nėra sudeginama nė kiek anglies. Todėl jos nieko nekainuoja. Tinginio kelionės yra tikros, jos suteikia įvairiausių įspūdžių ir stiprių išgyvenimų. Todėl nereikia naudoti jokių papildomų stimuliatorių. Kam gi juos naudoti ir pinigus mokėti, teršti planetą, jeigu ir taip gauni neišdildomų įspūdžių? Nereikia nė jokio fotoaparato ir nuotraukų “prisiminimui”. Kelionė taip įsirėžia į atmintį, jog jos niekaip neištrinsi.

Tinginio kelionės yra lėtos kelionės. Lėtos - tradicine prasme. Lėtai keliaujančio žmogaus kūnas juda žemės paviršiumi. Tačiau, jei žiūrėsime įspūdžių sferoje, tai pasirodys, jog tinginio kelionės yra neišmatuojamai greitesnės, spartesnės nei įprastos, nes per tą patį laiką gauni žymiai daugiau patirties.

Kiek ir kokios patirties gauni dirbdamas du mėnesius “ant lėktuvo bilieto” ir paskui dvi valandas sėdėdamas jame? Arba kiek patirties gauni porą mėnesių dirbdamas ir paskui savaitę dardėdamas autobusu? Praktiškai - jokios. O štai tinginio kelionė prasideda iš karto. Jis juda lėtai, bet per tuos porą mėnesių, kol paprastai žmogus dirba, tinginys keliauja. Ir po poros mėnesių kelionės jis jau turi tiek įspūdžių, kad jokiais lėktuvais jo neaplenksi.

Antras dalykas, kuris yra labai svarbus tinginio kelionėse yra tai, kad jis pats dalyvauja kelionėje. Ne jo kūnas yra transportuojamas kaip įprastose kelionėse, o jis pats keliauja. Pats dalyvauja įvykiuose, pats renkasi kelią. Ir ne tik kelionės pradžioje, o kiekvienoje akimirkoje.

Tinginys mėgsta keliones pėsčiomis. Jūs neįsivaizduojate kiek galima patirti vienos dienos žygelio metu po artimiausias apylinkes. Viename tokiame žygyje aš pamatau daugiau gyvūnų, nei kelionėje automobiliu iki Viduržemio jūros. Einant pėsčiomis staigmena slypi už kiekvieno medžio, už kiekvienos kalvelės ar skardžio. Kartais ir pats skardis būna paslaptimi. Gali visą dieną karstytis po skardį ir vis tiek neįminsi jo paslapties, vis tiek jis trauks ir žavės. Nereikia nė Nepalo, Arizonos, Australijos. Vietinis kalniukas gali duoti tiek, kiek nesugebėsi priimt.

Tačiau neatmetamos ir ilgos kelionės. Stiprus žmogus gali patraukti ir į didžiules keliones pėsčiomis. Ir patraukia. Tokių pavyzdžių yra. Įsivaizduokite - nueiti iki Graikijos, Egipto, pereiti per Rusiją, nueiti į Tibetą, Indiją. Tačiau mažai kas gali leisti sau tokias keliones. Tik labai didelės dvasios žmonės. Paprastai jie būna tinginiai.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. RB:

    Taip. Ir dar, tie, kurie nors kartą keliavo lėtai, niekada to nepamirš ir anksčiau ar vėliau bandys tai daryti vėl ir vėl. Netgi ne dėl nuotraukų ar įspūdžių. Dėl savęs visų pirma.

  2. Anonimas:

    nu o tai kuo dviratis blogai?

  3. Jovke:

    O dviratis blogai yra tuom, kad važiuodamas gali užsižioplinti ir nugriūti :DDD

Rašyti komentarą