BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pats pirmasis tinginys


Iliustracija nušvilpta iš (c) www.uweb.ucsb.edu

Pabandykite dabar staigiai permesti visą pasaulio istoriją per savo smegenų vingius ir ilgai negalvodami pasakyti kas buvo pirmasis pasaulio tinginys. Nuo ko gi viskas prasidėjo? Kas buvo pirmasis? O gal tai buvo pirmoji? Ar jau turite savo spėjimą? Tada skaitykite toliau.

Karaliai, ponai ir faraonai

Dirba tik darbininkai ir baudžiauninkai, vergai… Todėl jūs greičiausiai pagalvojote, kad pirmasis tinginys buvo tas plėšikas, kuris paėmė į vergovę kitus žmones. Na, koks nors pirmasis karalius, pirmasis ponas, o galbūt net faraonas. Sėdi sau faraonas, nieko neveikia, tarnai laksto aplinkui, visur zuja, visko atneša į gerklę įdeda, netgi prieš tai pakramto. Karaliai turėjo specialius žmones, kurie maistą ragaudavo prieš karalių. Sakoma, kad tai buvo daroma norint apsaugoti karalių nuo nunuodijimo. Paragavo tarnas - nenumirė, reiškia maistas neužnuodytas - karalius gali valgyti ramiai.

Tačiau ne. Jūs neatspėjote. Karaliai, ponai ir faraonai nebuvo pirmieji tinginiai. Tad kas gi buvo tinginiu prieš karalius? Istorijos žinios čia jau nepadės. Reikia leistis giliau į proistorę.

Pirmykštis žmogus

Sakoma, kad gyveno toks pirmykštis žmogus. Jis buvo didžiulis tinginys. Dabar pasaulyje yra išlikę šiek tiek pirmykščių žmonių. Jie tikri tinginiai. Štai vaizdelis, kuris tai iliustruoja:

Atvažiavo Europietis misionierius į Afrikos pakrantę. Galvoja - “na,
paskleisiu tuoj aš čia savo pasaulėžiūrą…” Žiūri - du vietiniai
afrikiečiai palei upę po palme guli pilvus išvertę. Misionierius prie
jų prisistato staigiai ir sako: “Ką čia veikiat?”

- Ai, gulim sau pilvus išvertę, nieko neveikiam…
- Tai negulėkit, argi jums nerūpi jūsų ateitis? Eikit greičiau žvejot.
- O kam žvejot?
- Na, pagausit žuvies, parduosit baltiesiems ir nusipirksit valtį…
- O kam mums valtis?
-
Na, išplauksit toliau į upę, tai prisigaudysit daug daugiau žuvies,
daug daugiau parduosit, daug daugiau pinigų gausit… Nusipirksit
laivą…

- O kam laivas?
- Na, išplauksit į jūrą, ten daug daug
daug žuvies prigaudysit, parduosit, pasistatysit namus didžiulius,
padėsit į bankus pinigus, prisisamdysit sau tarnų, jie viską už jus
padarys… Jums nieko nereikės daryti… Galėsit gulėti sau prie upės
po palme pilvus išvertę ir nieko neveikti…

Dabar mums belieka nustatyti kuris buvo pirmasis pirmykštis žmogus. Mokslininkai ištyrę žmonijos DNR sutartinai tvirtina, kad žmogus pirmiausiai atsirado Afrikoje. Iš ten jis migravo į Artimuosius rytus, Aziją, Europą, o Australiją ir Ameriką pasiekė vėliausiai.

Taigi pirmuoju tinginiu norėtumėt skelbti patį pirmykštį pirmą afrikietį - juodaodį, bet ne juodadarbį. Iš šio pirmo žmogaus pasaulyje ir prasidėjo visi kiti žmonės. Krikščionybė sako, kad šis juodaodis turėjo žmoną, kurią vadino Ieva, nes ji buvo pirmoji. O jis pats vadinosi Adomu. Ir gyveno jie Rojaus sode ir nieko ten nedirbo. Buvo tikras rojus.

Tačiau ne. Neatspėjote. Juodaodis nebuvo pirmasis tinginys. Prieš jį buvo dar kai kas.

Pirmesnis už pirmykštį

Pradėkime nuo pat pradžių. Kaip atsirado mūsų pasaulis? Ateistas sakys, kad jis atsirado savaime, automatiškai. Tai vadinasi evoliucija. Niekas prie jo nedirbo. Tiesiog TAI atsirado, išsivystė evoliucijos eigoje. Geras ir protingas žingsnis - suversti visą bėdą ant nieko. Jei apkaltini Nieką, tai niekas tau nieko nesakys. Visas pasaulio bėdas galime suversti Niekiui. Niekis tai didžiulė tuštuma. Ten telpa viskas. Kiek bekiši - neprikiši. Todėl, jei turite kokią bėdą darbe ar šeimyniniame gyvenime, suverskite ją Ponui Niekui. Tegu niekas būna atsakingas už jūsų nesėkmes.

Tačiau neapsiribokime vien ateistine pasaulėžiūra. Pasaulis sukasi ne tik apie ateistus. Yra dar ir kitaip manančių žmonių. Ir tai nereiškia, kad vieni ar kiti yra teisesni. Be to, atkreipkite dėmesį, kad tiek ateistai, tiek jų priešininkai - religijų atstovai pasakoja beveik tą pačią istoriją. Ateistai sako, kad pasaulis prasidėjo iš nieko nuo didžiojo sprogimo ir paskui išsivystė savaime evoliucijos eigoje. O religijos sako, kad pasaulis buvo sukurtas iš nieko ir paskui išvystytas po truputį iki dabartinio lygio. Labai panaši istorija, tik ateistai tos istorijos kaltininku įvardina Nieką, o religijos - Dievą.

Iš esmės Dievas ir Niekas yra tas pats. Kai paprašai religijų apibūdinti Dievą, tai matosi, kad nieko konkretaus apie jį jie pasakyti negali. Tad nesvarbu kokia jūsų pasaulėžiūra. Ar niekinė, ar dieviška, tačiau TAS KAŽKAS ir yra pirmasis pasaulio tinginys.

Ateistas sako, kad pasaulį kurdamas niekas nė piršto nepajudino. Visa vystėsi automatiškai. Religijų atstovai sako, kad Dievas pasaulį kūrė. Bet koks ten kūrimas? Visose religijose panašus. Tad imkim mums žinomiausią - krikščionybę ir panagrinėkime.

Pasaulį Dievas sukūrė per 6 dienas, o septintą ilsėjosi.

Įsivaizduojate? Pasaulį sukūrė per 6 dienas. Įsivaizduokite, kad jūs gimėte ir jums gyvenime dirbti reikia tik 6 dienas. Per šešias dienas jūs pasodinate medį, pastatote namą ir užauginate vaiką. Ir taip padirbę šešias dienas jūs visą likusį gyvenimą esate laisvas. Nieko sau gyvenimėlis? Amžinos atostogos. Ir jokių paskolų!

Štai taip gyveno pirmasis pasaulio tinginys. Ir taip gyventi jis mus mokė. Bet mes kvaili, neišmokom, todėl dabar turim dirbti ne šešias dienas per gyvenimą, o šešias, o gal net ir septynias dienas per savaitę.

Ateistai turbūt dabar puls džiaugtis, kad jų Niekis visiškai nedirbo, o religijų Dievas turėjo dirbti visas 6 dienas per amžinybę. Tačiau skirtumo čia iš tikrųjų nėra. Tiesiog tie patys dalykai įvardinami kitomis sąvokomis. Štai įsivaizduokite kiek ateistų Niekiui teko dirbti kol jis suorganizavo mokslininkų aprašytą Didįjį sprogimą. Čia ne šiaip sprogimas. Čia Didysis sprogimas. Vienos dienos tam tikrai neužtektų. Reikėtų bent šešių. O septintos būtinai reikėtų, kad spėtum pabėgti iš sprogimo vietos. Taigi jokio skirtumo tarp ateizmo ir religijų aš vis dar nematau. Nesutarti galima tik dėl sąvokų.

Antras dalykas. Atkreipkite dėmesį su kokiais vargais ir kančiomis Dievas kūrė pasaulį. Jis tarė: “Tebūnie šviesa!”. Ir šviesa atsirado. Ir viskas. Tai ir buvo vienos dienos darbas. Jis tiesiog pasakė du žodžius. Ot tai darbas. Labai panašus į ateistų Niekio darbus. Piršto pakrutinti čia nereikėjo, reikėjo tik ištarti žodį. O galbūt nė to žodžio nereikėjo ištarti. Pradžioje buvo mintis. Mintimis mes kuriame savo pasaulius ir dirbti tikrai mums nereikia.

Gyvenkime kaip pirmasis tinginys mus mokė - maksimum po 6 darbo dienas per gyvenimą ir kad tas darbas būtų ne didesnis už žodžio ištarimą.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. dalia:

  ikvepianciai :)

 2. Arunas:

  jo , kas cia parasyta yra dalis realybes. Pats isbandziau, kazkada dirbdamas net 2 darbus del geresnio gyvenimelio, taciau snipstas. , ir palikau kaip bus taip- taciau vilti vistik pasilikau. ir rezulatas toks: kai nedirbi ta paty pasieki deka palankiai susiklosciusiu aplinkybiu, tiesa tai trunka siek tiek ilgiau ir tam reik daugiau kantrybes. as uz tinginius!

 3. Cezaras:

  na taip…) tik cia man labiau primena ne krikscionybe, bet zen'a ar budizma… va tie tai tikrai labiau non-doing life style isvyste… sedi ramus, medituoja…jokiu minciu, tuscias protas… mintis pati savaime jau automatiskai kurdama veikia, daro, pagamina, neleidzia atsipalaiduot ir vercia mus netinginiaut…) pareklamuosiu viena tingini - Shivapuri Baba (wikipedijoj rasit), visa gyvenima nieko neveike, mire 137m., vien i jo akis paziurejus ten tiek energijos ir gyvybes…) zodziu viva no mind, stillness and harmoningas buvimas…)

 4. draugas:

  O ar jsu nezinojot kad pas dieva viena diena tukstantis metu, paskaityk BIBLIJA

 5. stebetojas:

  Sveikinu! Stipriai parašyta.

Rašyti komentarą